image1 image2 image3 image4

Dawid Wildstein zdymisjonowany za propagowanie banderyzmu w TVP?

 

Żary, 24.06.2017

Kresowe Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze

im. Orląt Lwowskich

SUOZUN Oddział w Żarach

Klub Tarnopolan Towarzystwa Miłośników Lwowa

i Kresów Płd.-Wsch. w Żarach

68-200 Żary ul. Bohaterów Getta 22 B,

 

Pan Jacek Kurski

Prezes Zarządu TVP S.A.

ulica Jana Pawła Woronicza 17

00-999 Warszawa

 

dotyczy: natychmiastowej dymisji redaktora Dawida Wildsteina w związku z promocją na antenie TVP gloryfikatorów ukraińskich ludobójców narodu polskiego.

 

Szanowny Panie Prezesie,

zmuszeni jesteśmy, jako środowiska reprezentujące ofiary ukraińskiego ludobójstwa, ostro zaprotestować przeciwko emisji programu z cyklu „Studio Wschód” pod red. Dawida Wildsteina, który ukazał się w dniu 24 czerwca 2017 r. na antenie TVP Info o godz. 17.10.

Twórcy tego „dzieła” w sposób absolutnie niedopuszczalny i haniebny dokonali kryptoreklamy banderowskiej mordowni pod nazwą „Kryjówka” (przepraszamy za to określenie, ale inne nie przychodzi nam do głowy w odniesieniu do lokalu obwieszonego upowskimi insygniami, gdzie na porządku dziennym są zawołania morderców z UPA: „Sława Ukraini-herojam sława i Sława Nacji-smert woroham”), która to knajpa znajduje się we Lwowie i słynie z gloryfikacji ludobójców narodu polskiego: OUN-UPA. Takąż funkcję spełnia występujący tam zespół pod nazwą „Ot Vinta”, który także był promowany przez polskich dziennikarzy tego programu. Wystarczy stwierdzić, że lider tej grupy wyraża się per „osobistość” o ukraińskim zbrodniarzu wojennym i ludobójcy narodu polskiego Stepanie Banderze. To wszystko na antenie TVP Info za pieniądze polskiego podatnika!

Obecność w tzw. „Kryjówce”- czyli miejscu jawnie honorującym największych morderców Polaków (i nie tylko, ręce banderowców są po łokcie umorusane we krwi polskiej, żydowskiej, rosyjskiej, ormiańskiej, czeskiej, słowackiej, węgierskiej, ale i ukraińskiej-Sprawiedliwych Ukraińców) spod czarno-czerwonych szmat UPA- jest uwłaczająca dla każdego przyzwoitego Polaka i nikt wychowany w duchu polskiego patriotyzmu nigdy by się tam nie znalazł (podobnie jak w mordowniach neonazistowskich na terenie Niemiec). Niestety Pani Redaktor TVP Info nie przeszkadza (!) wszechobecny w tym miejscu kult ludobójców narodu polskiego, czuje się tam dobrze i musi koniecznie poinformować innych rodaków (za pieniądze polskiego podatnika!), jak fajnie jest w banderowskiej mordowni. Wydaje się, że elementarna przyzwoitość nie jest wśród podległych Panu dziennikarzy, jeśli takie osoby można tak nazwać, zbyt popularna.

W tym uwłaczającym godności każdego Polaka miejscu, w szczególności Kresowian, promowany był jednocześnie przez TVP Info ukraiński zespół muzyczny pod nazwą „Ot Vinta”. Grupa ta słynie z gloryfikacji banderowców, przeciwko ich wjazdowi na teren Polski protestowali patriotyczni kibice „Polonii” Przemyśl i udało im się na szczęście doprowadzić do zakazu wjazdu na teren Najjaśniejszej Rzeczpospolitej tych banderowskich propagandystów. Działalność promocyjna TVP, za pieniądze polskiego podatnika, na rzecz gloryfikatorów ukraińskich ludobójców narodu polskiego, jest rzeczą niedopuszczalną i wstydliwą.

Absolutnym skandalem było zaprezentowanie w tym programie fragmentu „utworu” grupy „Ot Vinta”, w którym padają słowa o „wybebeszaniu ludzkich flaków”. Gdy Ukrainiec, w mordowni „Kryjówka”, która bez cienia żenady reklamuje się jako miejsce upamiętniania upowców, śpiewa piosenkę traktującą o wybebeszaniu ludzkich flaków a TVP INFO bez cienia refleksji to emituje, jest to krańcowy brak taktu, empatii i zwykłej przyzwoitości!!! Nasi najstarsi krewni pamiętają dobrze wybebeszone banderowskimi siekierami i widłami wnętrzności swoich bliskich, niemowlaki nadziewane na sztachety od płotu, rozpruwane widłami i piłami brzuchy ciężarnych polskich kobiet. Czujemy się obrażeni i upokorzeni faktem, iż polska telewizja może na swej antenie emitować coś tak obrzydliwego!!!

Poza tym uporczywe promowanie tezy ukraińskich kłamców i relatywistów historycznych o tym, że władze Ukrainy gloryfikują ludobójców narodu polskiego (np. Stepan Bandera, Roman Szuchewycz) nie dlatego iż mordowali Polaków, lecz walczyli z Sowietami. No cóż, głupota ludzka i brak przyzwoitości nie mają granic. Ludobójstwo jest przestępstwem, które nie ulega przedawnieniu i wykluczającym jego sprawców z grona osób mogących w normalnym państwie znaleźć się na pomnikach. Adolf Hitler, zbrodniarz wojenny i ludobójca, był jednocześnie największym bojownikiem ze Stalinem i Sowietami, lecz tylko w jakimś chorym mózgu mogłaby się zrodzić myśl, by temu niemieckiemu łajdakowi stawiać pomniki „bo walczył z Ruskimi”. Ukraińcy nie mają niestety żadnych skrupułów ani cienia przyzwoitości, ewidentnym zbrodniarzom i ludobójcom stawiają pomniki (Bandera, Szuchewycz), co jest wyrazem totalnej degeneracji lub kompletnego zaślepienia zbrodniczą ideologią, której efektem były masowe mordy Polaków. W naszym przekonaniu zasada „zero” tolerancji dla banderowskiej ideologii jest jedynym akceptowalnym i właściwym zachowaniem ze strony Polaków i polskich władz.

Pani Redaktor „Studia Wschód” z uporem maniaka używa cały czas terminu „rzeź wołyńska”, ani razu nie pada z jej ust słowo ludobójstwo!!! Wydaje się, że nie dotarła do niej, jak i do redaktora Dawida Wildsteina, informacja, iż ukraińscy nacjonaliści dokonali okrutnego ludobójstwa ponad 200 tysięcy Polaków a w ubiegłym roku polski parlament uchwalił ustanowienie 11 Lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar ukraińskiego ludobójstwa. Używanie przez polskich dziennikarzy łagodzących zamienników dla określania tej ohydnej ukraińskiej zbrodni np. „tragedia wołyńska”, „wydarzenia wołyńskie”, „dramat wołyński”, „rzeź wołyńska” (byle tylko nie ludobójstwo), stosowanych często przez banderowskich propagandystów, jest rzeczą niedopuszczalną i szkodliwą. Dziennikarze TVP powinni być zobligowani do posługiwania się określeniami zgodnymi z prawdą historyczną.

Przypominamy, że Rząd Ukrainy od wielu lat uniemożliwia nam dokonanie ekshumacji naszych krewnych brutalnie pomordowanych przez OUN-UPA, do chwili obecnej dziesiątki tysięcy polskich obywateli spoczywają w dołach i jamach jak padłe dzikie zwierzęta, bez grobu i znaku krzyża. To wielki wstyd, że polska telewizja nie emituje programów upominających się o należną cześć dla ofiar ludobójstwa (zwłaszcza w momencie wydania przez Ukrainę kolejnego zakazu prac ekshumacyjnych na Wołyniu), natomiast zajmuje się kryptoreklamą ukraińskich knajp i Ukraińca wyjącego wśród portretów Bandery o „wybebeszaniu flaków”- wstyd Panie Prezesie!

We Lwowie jest mnóstwo przepięknych miejsc związanych z polską historią i tradycją, w banderowskiej knajpie „Kryjówka” żaden przyzwoity Polak nie powinien się znaleźć, skąd tam wizyta dziennikarzy TVP (opłacanych przez polskiego podatnika)?!

Prosimy o nadanie w tym samym paśmie emisyjnym przeprosin dla wszystkich krewnych ofiar ukraińskiego ludobójstwa, którzy poczuli się urażeni i mocno dotknięci faktem, iż polska telewizja promuje miejsca i ludzi gloryfikujących morderców naszych krewnych.

Domagamy się, aby Pan Prezes sprawił, by dziennikarze TVP prezentowali polski punkt widzenia a nie zajmowali się sianiem banderowskich kłamstw.

Domagamy się natychmiastowej dymisji redaktora Dawida Wildsteina, twórcy tego „dzieła”, lżącego pamięć ofiar ukraińskiego ludobójstwa. Ciekawe, czy tenże „dziennikarz” nadałby podobny materiał z nazistowskiej knajpy w Berlinie, gdzie zespół pod nazwą „Vom Propeller” śpiewałby skoczne piosenki o gazowaniu w Auschwitz? Pytanie retoryczne.

Delikatnie sugerujemy Panu Prezesowi, by podjął działania sprawiające, aby Telewizja Polska zajęła się promocją polskich (!) zespołów muzycznych z terenów dawnych Kresów Wschodnich RP i ewentualną promocją polskich (!) Domów Kultury, świątyń, restauracji, zamiast miejsc o bardzo podłej reputacji, lżących pamięć polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa.

Łączymy wyrazy najwyższego szacunku.

 

 

Kresowe Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze im. Orląt Lwowskich

w Żarach

Prezes Józef Tarniowy

 

Klub Tarnopolan TMLiKPW

Prezes dr Krzysztof Kopociński

Zarząd Główny TMLiKPW

 

Profesor Bogumił Grott

 

Profesor Włodzimierz Osadczy

 

Profesor Wiesław Jamrożek

 

Profesor Bogusław Paź

 

Profesor Leszek Jankiewicz

 

Profesor Leszek Jazownik

 

Dr hab. Andrzej Zapałowski

 

Dr Lucyna Kulińska

 

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

 

TMLiKPW w Bytomiu

Prezes Danuta Skalska

 

Stanisław Srokowski

 

Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych

i Kombatanckich w Warszawie,

Stowarzyszenie Kresowian w Kędzierzynie-Koźlu

Prezes Witold Listowski

 

Towarzystwa Miłośników Lwowa

i Kresów Płd-Wsch.

Prezes ZG Dr Andrzej Kamiński

 

Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni

Ukraińskich Nacjonalistów

Prezes Szczepan Siekierka

 

Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni

Ukraińskich Nacjonalistów - Oddział Żary

Prezes dr Zbigniew Kopociński

 

Stowarzyszenie „ Huta Pieniacka”

we Wschowie

Prezes Małgorzata Gośniowska-Kola

 

Światowy Kongres Kresowian

Prezes Jan Skalski

 

Klub „Samborzan” TMLiKPW w Oświęcimiu

Prezes Włodzimierz Paluch

 

Towarzystwo Miłośników Wilna

Wiceprezes Wacław Kondrakiewicz

 

Janina Stadnik

 

Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych

i Kombatanckich w Warszawie

Płk rez. Dariusz Raczkiewicz

 

Zygmunt Muszyński

Kożuchów

Zarząd Główny TMLiKPW

 

Jan Tarnowski

Zielona Góra

Zarząd Główny TMLiKPW

 

Familijne Stowarzyszenie Zbaraż w Lubinie

Prezes dr Stanisław Tokarczuk

 

Stowarzyszenie Polaków Pomordowanych

na Wołyniu

Prezes Janina Kalinowska

 

Stowarzyszenie Kresowian Ziemi

Dzierżoniowskiej

Prezes Florian Kuriata

 

Stowarzyszenie Kresowian Ziemi

Dzierżoniowskiej

Członek Zarządu Edward Bień

 

Zespół „Tyligentne Batiary” z Bytomia

Kierownik Adam Żurawski

 

Związek Polskich Żołnierzy Samoobrony

Kresów Płd.-Wsch.

Prezes Izydor Budzyna

 

Stowarzyszenie „Wspólnota Bukowińska”

Prezes Wilhelm Skibiński

 

Stowarzyszenie „Wspólnota Bukowińska”

Oddział w Żarach

Prezes Otto Hakman

 

Światowy Związek Żołnierzy Armii

Krajowej- Oddział w Żarach

Prezes por. w st. spocz. Józef Pienio

 

Światowy Związek Żołnierzy Armii

Krajowej-Okręg w Zielonej Górze

Prezes Leszek Kornosz

 

Klub „Buczaczan” TMLiKPW we Wrocławiu

Prezes Agnieszka Orłowska

 

Sławomir Tomasz Roch

Redaktor Kresowego Portalu

 

Klub Patriotyczny w Warce

Prezes dr Zbigniew Kwiczak

 

Chór „Echo Kresów” z Kędzierzyna-Koźla

Kierownik Adam Wołkowski

 

Historyczne Stowarzyszenie Wołynia

w Niemczech

Prezes Witold Bohdan Stański

 

Zdzisław Kogucik

 

Polski Związek Pszczelarzy Oddział w Żarach

Prezes Edward Łyba

 

Wiesław Tokarczuk

 

Danuta Śliwińska

Bydgoszcz

Zarząd Główny TMLiKPW

 

Jolanta Kołodziejska

Opole

Zarząd Główny TMLiKPW

 

Leszek Mulka

Oleśnica

Zarząd Główny TMLiKPW

 

Janusz Furmaniuk

Poznań

Zarząd Główny TMLiKPW

 

Adam Gyurkovich

Kraków

Zarząd Główny TMLiKPW

 

Janina Półtorak

Tychy

Zarząd Główny TMLiKPW

 

Janusz Sekulski

Gniezno

Zarząd Główny TMLiKPW

 

Danuta Szydłowska

Warszawa

Zarząd Główny TMLiKPW

 

Piotr Jaroszczak

Portal „Kresy Wschodnie”, Przemyśl

 

Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie

Polskich Dzieci Wojny w Olsztynie

Prezes Romuald Drohomirecki

 

Stowarzyszenie Przyjaciół Morynia i Jeziora

Morycko w Moryniu

Prezes dr Dariusz Butrynowski

 

Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych

i Kombatanckich w Warszawie

Wiceprezes Tadeusz Nowacki

 

Marcela Tukałło

 

Konrad Kulesza

 

Wiesław Nowakowski

 

Klub Tarnopolan TMLiKPW w Krakowie

Prezes Anna Madej

 

Stowarzyszenie „Razem” w Bieniowie

Prezes Urszula Chomont

 

Stowarzyszenie „Razem” w Bieniowie

Wiceprezes Henryk Domaradzki

 

Bolesław Adamik

Wicemarszałek Sejmiku Gospodarczego

w Zielonej Górze

Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Żarach

 

Stowarzyszenie na Rzecz Osób

Niepełnosprawnych „Radość Życia”

w Żarach

Prezes Krystyna Szot

 

Stowarzyszenie 42. Pułku Zmechanizowanego

i 11. Brygady Zmechanizowanej w Żarach

Prezes płk rez. Krzysztof Polusik

 

Stowarzyszenie Kresowian w Węglińcu

Prezes Alfred Janicki

 

Stowarzyszenie „Podajmy Sobie Ręce”

w Lipinkach Łużyckich

Prezes Alicja Sworacka

 

Duet artystyczny „Ewan”

Katowice-Częstochowa

Andrzej Szczepański i Ewa Walczak

 

Edmund Złotek

 

Polski Związek Niewidomych

Edmund Kondratiuk

 

Janina Sokołowska

 

Mieczysław Samborski

 

Dr Czesław Wilczyński

 

Janusz Niedzielak

 

Tomasz Barczuk

 

Kontakt

Kresowe Towarzystwo
Turystyczno Krajoznawcze
im. Orląt Lwowskich

 

 

ul. Bohaterów Getta 22
68-200 Żary
tel. 68 479 13 77
fax 68 479 13 66
e-mail: kontakt@kttk.pl
2018  KTTK.PL   wykonanie: magazynpomyslow.pl