Wielkie Bałakanie 2015

Wielce cenieni i lubiani w Żarach,

Szlachetni Twórcy i Strażnicy Kultury Kresowej

 
 

Uprzejme zaproszenie do udziału w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Polszczyzny i Pieśni Kresowej „Wielkie Bałakanie – Żary 13-14.VI.2015r.”

 Kontynuując piękną tradycję rozsławienia polskiej pieśni kresowej, ochrony dziedzictwa kulturowego Polaków ze Lwowa, Wilna, Podola, Nowogródczyzny, Polesia, Pokucia, Wołynia, Bukowiny – z całego serca zapraszamy na Festiwal - święto muzyczne Polski Kresowej w Żarach. To jedyny w Polsce Festiwal organizowany przez kierujących się sercem kresowych wolontariuszy wspieranych przez Burmistrza Żar, RCAK i licznych Dobrodziejów.

 Tegorocznym Festiwalem pragniemy uczcić 70-tą Rocznicę Osadnictwa Wygnańców Kresowych na polskich Łużycach, Dolnym i Górnym Śląsku, Pomorzu i innych zakątkach Polski. To także 70-ta Rocznica Zwycięstwa Żołnierza Polskiego w II.Wojnie Światowej ( na Ziemi Żarskiej i na Łużycach wałczyła głownie kresowa II.Armia Wojska (pamiętamy o Ofierze Życia 23 tysięcy Polskich Żołnierzy poległych pomiędzy Nysą Łużycką a Budziszynem).

Na Festiwalu wystąpią przede wszystkim wysoko cenieni laureaci z lat poprzednich, którzy są żywo zainteresowani tegoroczną prezentacją artystyczną, a mamy nadzieję, że również Goście z Kresów. Koncertom na odnowionym żarskim Rynku towarzyszyć będą msze święte, korowód, wystawy, biesiady kresowe i kiermasze wydawnictw kresowych i Waszych płyt muzycznych.

Zapraszamy Kresowian, Członków Zespołów Śpiewaczych do przywiezienia i sprzedaży własnych specjałów kuchni kresowej – organizatorzy zapewnią stoły (oczekujemy zgłoszeń na kartach).

Organizatorzy służą adresami i telefonami hoteli, zajazdów, pensjonatów, jadłodajni – w których możecie Państwo skorzystać z noclegów i dodatkowego wyżywienia ( adresy dostępne są też w internecie).

Termin nadsyłania potwierdzeń udziału (na kartach) oraz wpłaty wpisowego do dnia 15 maja 2015r. Wdzięczni tez będziemy za dodatkowe informacje, zdjęcia i materiały promocyjne o Zespole.

 

Z kresowym: Daj Boże zdrowie!

Kliknij by pobrać kartę zgłoszeniową

Kontakt

Kresowe Towarzystwo
Turystyczno Krajoznawcze
im. Orląt Lwowskich

 

 

ul. Bohaterów Getta 22
68-200 Żary
tel. 68 479 13 77
fax 68 479 13 66
e-mail: kontakt@kttk.pl
2020  KTTK.PL   wykonanie: magazynpomyslow.pl