Wielkie Bałakanie 2016

Wielce cenieni i lubiani w Żarach,

Szlachetni Twórcy i Strażnicy Kultury Kresowej

Drodzy Rodacy: Kresowianie i Przyjaciele –

wrażliwi na piękno Kultury Polskiej

 
 

Uprzejme zaproszenie do udziału w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Polszczyzny i Pieśni Kresowej „Wielkie Bałakanie – Żary 18-19.VI.2016r.”

18 – lecie to piękny wiek nie tylko w życiu człowieka. Przez 18 lat, początkowo na Dolnym Śląsku, a od 12 lat w Żarach – stolicy Wschodnich Łużyc – rozsławiana jest polska pieśń kresowa, chronione jest dziedzictwo kulturowe Polaków ze Lwowa, Wilna, Podola, Pokucia, Nowogródczyzn, Wołynia, Bukowiny. Serdecznie, z otwartymi ramionami, zapraszamy do Żar na czerwcowy Festiwal – święto muzyczne Polski kresowej. To jedyny w Polsce festiwal organizowany przez kierujących się sercem kresowych wolontariuszy (KTTK im.Orląt Lwowskich, Klub Tarnopolan TMLiKPW, SUOZUN)wspieranych przez Burmistrza Żar, Starostę Żarskiego, RCAK, ŻDK i licznych Dobrodziejów. Po raz pierwszy swoje wsparcie deklaruje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczcimy 70-tą rocznicę osadnictwa Wygnańców Kresowych na polskich Łużycach, Ziemi Lubuskiej, Dolnym i Górnym Śląsku, Pomorzu i innych zakątkach Polski. Ale to przede wszystkim 1050 rocznica Państwa Polskiego, które staramy się umacniać, wzbogacać i rozwijać.
Koncertom na pięknym, odnowionym żarskim rynku towarzyszyć będą msze święte, korowód, wystawy, kiermasze Waszych płyt i wydawnictw kresowych, degustacja kuchni kresowej.
Zapraszamy Kresowian, Członków Zespołów Śpiewaczych do przywiezienia i sprzedaży własnych specjałów kuchni kresowej – organizatorzy zapewnią stoły (oczekujemy zgłoszeń na kartach).
Organizatorzy służą adresami i telefonami hoteli, zajazdów, pensjonatów, jadłodajni – w których możecie Państwo skorzystać z noclegów i dodatkowego wyżywienia ( adresy dostępne są też w internecie).
W załączeniu przesyłam regulamin, wstępny program i cele, karty zgłoszeń festiwalowych – termin nadsyłania potwierdzeń udziału ( na kartach) oraz wpłaty wpisowego do dnia 16 maja 2016r. Wdzięczni tez będziemy za dodatkowe informacje, zdjęcia i materiały promocyjne o Zespole.

 

Z kresowym: Daj Boże zdrowie!

Kliknij by pobrać kartę zgłoszeniową

Kontakt

Kresowe Towarzystwo
Turystyczno Krajoznawcze
im. Orląt Lwowskich

 

 

ul. Bohaterów Getta 22
68-200 Żary
tel. 68 479 13 77
fax 68 479 13 66
e-mail: kontakt@kttk.pl
2018  KTTK.PL   wykonanie: magazynpomyslow.pl